İSLAM OCAKLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği )

3 posters

İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği ) Empty İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği )

Mesaj tarafından Yunus Gökce Çarş. Ekim 07, 2009 11:40 pm

AMACIMIZ
Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı
a) Anayasanın öngördüğü esaslar doğrultusunda sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmek, toplumun sosyoekonomik düzeyini yükseltmek, tarihi, kültürel ve dini değerlerimizin korunması ve tanıtılmasına katkıda bulunmak, yurt içinde, yurt dışında, nerede olursa olsun, olağan ve olağanüstü zamanlarda; savaş, deprem, sel, yangın ve sair nedenlerle yardıma muhtaç veya mülteci duruma düşen bütün insanlara gıda, giyim, temizlik maddesi, yakacak, kira, barınma, sağlık, eğitim, iş kurma, durum ve şartların gerektirdiği biçimde ve imkânlar ölçüsünde ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak,

b) Yurt içinde ve yurtdışında, ilk, orta ve yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören, lisans ve lisansüstü öğrencilerin eğitim ve öğretim imkânlarının zenginleştirilmesine katkıda bulunmak, örgün eğitim yanında yaygın eğitime yönelik çalışmalara kültür düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak, düşünce ve eğitim alanında öğrencileri, Anayasa, yasa, yönetmelik, genelge gibi kanuni düzenlemeler ile uluslararası sözleşmelerde tanınmış hakları konusunda bilgilendirmek, hukuki ve kanuni sınırlar içinde hakların kullanılmasına yardımcı olmak, öğrenciler arasında yardım ve dayanışmayı güçlendirmek, yurt çapında kültür, eğitim ve düşüncenin gelişmesine katkıda bulunmak, bu alanda karşılaşılan güçlüklerin aşılması için bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları yapmak, eğitim ve öğretim konusunda kamuoyunu bilgilendirmek, eğitim ve öğretimin gelişmesi için kültürel sosyal ve sportif faaliyetler yapmak, öğretim imkânlarından mahrum veya kısıtlı imkânlara sahip öğrencilere maddi yardımlarda bulunmak, yükseköğretim öğrencileri arasında barış ve hoşgörünün gerçekleşmesi ve yaygınlaşmasına çalışmak, düşünce ve eğitim alanında hizmet veren aydınların, öğretmen ve öğretim görevlilerinin haklarını yasalar çerçevesinde korumak, onlara gerektiğinde hukuki yardımlarda bulunmak, yurt içinde ve yurt dışında geziler tertip ve gerekli her türlü etkinliği yapmak amacındadır.

c) İnsan haklarını, insan onuru ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan bu sebeple ihlal niteliğini taşıyan, ekonomik, sosyal, hukuki, psikolojik, kültürel ve fiili her türlü engelin kaldırılması, ihlale uğrayan başta insan olmak üzere bütün varlıkların korunması amacıyla her türlü haksızlık, ayrımcılık, baskı ve müdahaleye karşı mücadele etmek.

d) Her türlü iş alanıyla ilgili olarak kentsel ve kırsal alanda; girişimciliği arttırmak, mevcutları geliştirmek ve özellikle dezavantajlı kişi ve toplulukların uygun bir işte istihdamı amacıyla her türlü desteği vermek.

e) Derneğin amaç edindiği yardım ve hizmetler herkesin yararına açık olup, belli bir yöre veya kitle ile sınırlı değildir. Bu nedenle amaç edinilen yardım ve hizmetler yönünden renk, dil, din, ırk, mezhep, siyasi veya felsefi görüş, sınıf, cinsiyet, bölge, ülke ve benzeri hiçbir ayrım yapmaksızın herkesin yardımına koşar.

www.imkander.org
Yunus Gökce
Yunus Gökce
Admin

İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği ) Empty Geri: İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği )

Mesaj tarafından SeyfuL İsLam Perş. Ekim 08, 2009 6:17 am

Samimiyetine sonuna kadar güvendiğim bi dernek.Rabbim yardımcıları olsun.Önüne taş! koymak isteyenlerdende hesabını sorsun.
SeyfuL İsLam
SeyfuL İsLam
Admin

Memleket : Kabardino-Balkar

http://www.turkmucahidler.tr.gg

İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği ) Empty Geri: İMKANDER ( İnsanı Müdaafa ve Kardeşlik Derneği )

Mesaj tarafından SA BUORZ Perş. Ekim 08, 2009 8:57 pm

SELAMIN ALEYKUM
KARDEŞLERİM DERNEĞİMİZ ŞEHİD EDİLEN ALİ OSAEV TARAFINDAN TOHUMU ATILMIŞ AMA ŞEHİD OLDUĞUNDAN KENDİSİ GÖREMEMİŞTİR AYRICA EMİRİMİZ DOKKA UMAROVUN EMRİ İLE KURULMUŞTUR AMACI ÜLKEMİZDE YAŞAYAN ÇEÇEN MAZLUMLARA YARDIM ETMEK ŞEHİD YAKINLARINA BAKMAKTIR. AMA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ MALESEF SALDIRILAR TEHDİDLER BASKILAR VE EN SON OLARAK DIŞ İLİŞKİLER SORUMLUSU MUSA KAİMOVUN SINIR DIŞI EDİLMESİYLE ÇOK ZOR ŞARTLAR ALTINDA HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYOR AYRICA ÇEÇEN KARDEŞLERİMİZ İÇİN YARDIMLARINIZI YAPACAĞINIZ TEK YETKİLİ DERNEKTİR İNŞALLAH BU SIKITILI GÜNLERİMİZDE YARDIMLARINIZLA MAZLUMLARI SEVİNDİRİN VE BU YOLDA BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN İNŞALLAH SELAMETLE....
İMAN EN BÜYÜK İMKANDRI -- İMKANDER--
SA BUORZ
SA BUORZ

Mesaj tarafından Yunus Gökce Cuma Ekim 09, 2009 12:54 pm

EVET, BU ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRINTI. KAFKASYA CİHADINA YARDIM GÖNDERMEK İSTEYENLER İÇİN EN GÜVENİLİR YOL İMKANDERDİR.
Yunus Gökce
Yunus Gökce
Admin

Mesaj tarafından Yunus Gökce Perş. Kas. 19, 2009 4:16 am

www.imkander.org Yenilenmiştir ...
Yunus Gökce
Yunus Gökce
Admin

- Similar topics